Benátky

Velkou část turistů v Lido di Jesolo tvoří právě ti, kteří se chtějí podívat do Benátek a přitom užít moře. Je to zkrátka jednoduché... Do Benátek nemusíte jezdit autem, ale loďkou z přístavu, stačí se jen nalodit a za cca půlhodinku jste v Benátkách!


Loďky plující přímo k náměstí San Marco odjíždějí pravidelně z PUNTA SABBIONI (viz mapka) – je to cca 20km od Jesola směrem na Benátky. Přímo do přístavu jezdí celkem slušně autobusy, lze se sem dopravit autem. O parkování u přístavu Punta Sabbioni se starají místní majitelé pozemků, kteří stojí v silnici a snaží se odchytit právě Vás, cenově je to kolem 5-10€/den.

Pokud nechcete tahat svůj vůz, lze využít autobusů ATVO – za cca 17€ Vás autobus odveze z Jesola (10 nástupních míst), loďka tam i zpět.
Samotná plavba do Benátek trvá něco málo přes půl hodiny a stojí kolem 7 €.

 


Benátky jako takové snad zde nemusíme představovat.

Máme pro vás pár užitečných tipů, které se mohou hodit:

 

 

Jídlo a potraviny

Jídlo je zde všeobecně dosti dražší, najíte se zde o cca 30% dráže oproti Jesolu kupříkladu. Je to dáno trochu ztíženými možnostmi zásobování.
Pokud půjdete kupříkladu jen na kávu a sednete si, běžně Vám bude počítáno o cca 20-30% navíc za servis. 
TIP! Káva na hlavním náměstí SAN MARCO – cenově to není pro všechny, ale je to zážitek.  Kaváren je zde několik, některé mají i vlastní hudbu / svůj malý orchestr. Na kávu si připravte 10€, cappuccino o něco více, navíc Vám přibude kupříkladu poplatek za hudbu (10€), za hezký dortík zaplatíte min. 2x více jak za kávu.
Je zde spousta malých italských fastfoodů – kde najdete zde oblíbené turistické pizza rolky (zatočená pizza do kornoutu), či různé panini a ciabaty. Obzvláště úchvatné jsou místní cukrárny, před výlohou se vždy zastavují mlsní turisté.


GONDOLA
Symbol Benátek a místní transportní systém – Gondola – je již spíše využíván jako turistická atrakce. Na Gondolu se vejde 4-6 osob, cenově počítejte 100-150€. Na ceně záleží – kde si Gondolu pronajmete (v centru vs. zastrčená ulička) a kudy přesně budete chtít jet.
Pokud jste kupříkladu dva a cena je pro vás vysoká – rozhlédněte se kolem stanoviště gondoliéra – mnohdy zde najdete jiný čekající či rozmýšlející pár, který s Vámi gondolu vezme fifty-fifty.


***Veškeré zde uvedené informace a zejména ceny vycházejí z naší osobní poslední zkušenosti (2010) a mají pouze informativní hodnotu.***